GREEN24
Catalpa Fertiliser
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml
5.0/5 · 1 reviewsLiquid concentrate · precise dilution
€10,95
€43,80 / l
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
4.0/5 · 1 reviewsLiquid feed for epiphytic cacti such as Epiphyllum and Christmas cactus.
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetFor Kalmia and mountain laurel · Liquid fertiliser concentrate
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml) · 1 litre
5.0/5 · 6 reviewsLiquid feed for windmill palms in containers and gardens during growth.
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
5.0/5 · 5 reviewsLiquid feed for foliage plants such as Monstera, rubber plants and spider plants.
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetConcentrate for water-holding Christmas tree stands
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml) · 1 litre
4.91/5 · 11 reviewsFor citrus plants · Liquid concentrate for plant nutrition
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetFor golden cane palms, also known as areca palms · Liquid concentrate
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
5.0/5 · 1 reviewsFor indoor ferns and hardy garden ferns · Liquid fertiliser concentrate
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
5.0/5 · 1 reviewsFor ponytail palms during growth · Liquid fertiliser concentrate
GREEN24
3 × 250 ml
No reviews yet€26,95
€35,93 / l
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml) · 1 litre
5.0/5 · 2 reviewsFor weeping figs, rubber plants and fiddle-leaf figs · Liquid concentrate
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – Doppelpack (2 × 250 ml)
No reviews yet250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – Doppelpack (2 × 250 ml)
No reviews yet250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
5.0/5 · 1 reviewsFor flowering shrubs · Liquid concentrate for plant nutrition
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
GREEN24
250 ml · 500 ml – twin pack (2 × 250 ml)
No reviews yetLiquid concentrate · 250 ml or twin pack
Searching plant knowledge …
Olive treeOlea europaeaView plant profile →GREEN24
250 ml · 500 ml – Twin pack (2 × 250 ml) · 1 litre
4.92/5 · 12 reviewsFor olive trees on patios and balconies · Liquid fertiliser concentrate
GREEN24
10 litres
No reviews yetReady-to-use potting mix for planting and repotting container olive trees.
€7,95
€0,80 / l
GREEN24
3 × 250 ml
No reviews yet3 × 250 ml · separate formulations
€19,95
€26,60 / l